Kontakt

CONTACT US

GET IN TOUCH


Address:

Teatermaskinen, Skräppbo Skola

73091 Riddarhyttan


Phone: +46706811481

OPENING HOURS


Monday - Friday: 9.30am - 3pm

© Copyright. All Rights Reserved.

ADDRESS:


Teatermaskinen

Skräppbo Skola

73091 Riddarhyttan




GET  IN TOUCH

HOURS OF VISITING


Monday - Friday: 9.30am - 3pm



Anders Olsson

anders@teatermaskinen.com

070-6811481

 

Berit Engman

berit@teatermaskinen.com

072-2484342

 

Jonas Engman

jonas@teatermaskinen.com

073-0447530


Michael Gustavsson 

michael@kulturreservatetsfhs.se


Ekonomiansvarig

ekonomi@teatermaskinen.com

 

Sara Lindelöf

saramaria.lindelof@gmail.com

070-3887235

 

Lo Engman

loselina@teatermaskinen.com

073-6569660

 

Järva Engman

jarva@teatermaskinen.com

070-7982854


Mirjam Hector

mirjam@highspeedart.com

 

Anton Johansson

tmanton92@gmail.com

 

Stig-Otto Nilsson

stigotto47@hotmail.com


HUR DU TAR DIG KOLLEKTIVT TILL TEATERMASKINEN:

 

sök resa: www.resrobot.se

 

boka resa: www.sj.se

 

Ange Till: Riddarhyttan

om det inte finns någon anslutning som passar kolla istället

Till: Skinnskatteberg (15km ifrån) och ring och hör om vi kan hämta upp dig.

Lägg märke till att anslutningen från Skinnskatteberg ibland är busstaxi (81-1)

bokas senast 1h i förväg på 020-312030.

Hållplats: Källfallet

2,5 km promenad till Skräppbo - hör av dig i förväg om du vill ha skjuts.

 

Här finns vi:

Riddarhyttan ligger längs riksväg 68 mellan Lindesberg och Fagersta.

Avfarten är skyltad TEATERMASKINEN (2 km norr om Riddarhyttan)

ta sedan direkt till vänster. Skilåvägen rakt fram 2,5 km.

Vi finns i första huset på vänster sida efter skidbacken/badplatsen.

 

Vägbeskrivning Eniro, ange "Skilån, 73091 Riddarhyttan"

(Adress till Skilabacken/Skila Badplats).

Skräppbo Skola ligger 1 km längre bort längs vägen

 




Teatermaskinen is an                        .

independent production company,                        .a touring company, a residency.                        ,

a work space and a platformfor life-long learning. We work in cooperation and with participation.We are a Quattro Helix Machine and a place in The Culture Reservation.

Teatermaskinen makes space.